KLIMATYZOWANA PRZESTRZEŃ, W KTÓREJ ODPOCZNIESZ,
A JEDNOCZEŚNIE WYPIERZESZ I WYSUSZYSZ SWOJE PRANIE

FAQ

1. Czy pralnia samoobsługowa wyprane. jest czynna całodobowo?

Niestety nie, godziny otwarcia pralni to 7:00- 22:00 przez 7 dni w tygodniu. Wyjątek stanowią dni ustawowo wolne.

2. Jaki proszek mogę użyć?

Każdy klient może przyjść ze swoim detergentem, może to być proszek, płyn lub kapsułki. W pralni znajduje się również automat na monety/karty gdzie można zakupić detergenty.

3. Co mogę wyprać w pralni wyprane.?

Urządzenia w lokalu wypiorą wszystko, co tylko nadaje się do prania. Duża pojemność pralek pozwala na pranie rzeczy o dużych gabarytach np.: duże kołdry, koce, pokrowce na meble tarasowe, pokrowce materacowe. Oferujemy również małe pralki do codziennego prania np. kurtek zimowych.

4. Czego nie wolno prać?

Głównym przeciwwskazaniem, a zarazem zakazem do prania są artykuły zwierzęce, jak np. materacyki lub koce. Sierść i zwierzęce włosy zatykają filtry i mogą powodować uszkodzenia.

5. W jaki sposób zapłacę za pranie i suszenie?

W pralni wyprane. znajduje się samoobsługowy automat płatniczy. Obsługuje on zarówno transakcje gotówkowe jak i bezgotówkowe. Płatności można dokonać banknotami o nominałach 10 zł, 20 zł i 50 zł oraz bilonem 50 gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł. Automat wydaje resztę tylko w formie bilonu. Drugą formą jest płatność kartą zbliżeniową. Pralnia wyprane. oferuje również karty Stałego Klienta, dzięki którym możliwy jest stały rabat. W razie pytań o szczegółowe informacje prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

6.Czy pralnia wyprane. to pralnia chemiczna?

Nie, w pralni znajdują się klasyczne pralki, ale dzięki swoim przemysłowym zaletom jakość prania jest bardzo dobra, a jego czas o wiele krótszy niż w domowych urządzeniach.

7. Skąd wiem ile będzie trwało pranie?

Czas prania zależy od wielkości wybranego urządzenia, ilości włożonego prania i wybranego programu. Po uruchomieniu pralki, urządzenie dokonuje ważenia i oblicza czas na podstawie wybranego programu, a następnie pokazuje czas prania na wyświetlaczu.

8. Co stanie się z moim praniem jeśli nie zdążę go odebrać?

Zgodnie z regulaminem, klient który zachce skorzystać z pralki, w której pranie dobiegło końca a właściciel się nie pojawia, ma prawo wyciągnąć pralnie i przełożyć je do znajdujących się na miejscu koszy lub na stół. W czasie trwania prania otwieranie drzwiczek jest niemożliwe.

9. Nie zdążę wyprać lub wysuszyć a zbliża się 22:00, co mam zrobić?

Niestety pralnia nie jest czynna 24 h na dobę. O 22:00 system automatycznie zamyka drzwi. Obok znajduje się natomiast przycisk, który po naciśnięciu odblokowuje drzwi na 5 sekund tak aby można było je otworzyć i wyjść. Do godziny 22:30 jest czas aby opuścić lokal, następnie uruchamia się alarm. Wejście do pralni po 22:00 jest niemożliwe. W razie problemów prosimy o kontakt pod numerem +48 726146356

10. Jakie dodatkowe usługi oferuje pralnia wyprane.?

Przygotowaliśmy miejsce, które oprócz podstawowego swojego zadania, ma również umożliwić miłe spędzenie czasu. Do dyspozycji w lokalu są duże wygodne stoły do segregowania i składania ubrań. Jest miejsce, gdzie można wygodnie usiąść i poczekać, poczytać gazetę lub książkę albo poserfować w internecie korzystając z naszego WiFi.

11. Jak obsłużyć suszarkę?

Podstawowa instrukcja obsługi znajduje się w lokalu nad suszarkami. Do wyboru są 3 opcje temperatury, ale zawsze warto spojrzeć na metkę producenta, który sugeruje najlepszą temperaturę dla danego produktu. Czas jednego cyklu wynosi 20 minut. W zależności od rodzaju tkaniny lub ilości rzeczy w suszarce potrzebny czas może się różnić tzn. zwykłe bawełniane koszulki suszą się krócej niż grube frotowe ręczniki.

12. Czy mogę suszyć dłużej niż jeden cykl?

Tak, istnieje możliwość kupienia aż 3 cykli przy jednym urządzeniu, tak aby trwało one 60 minut bez przerwy i bez konieczności ponownego uruchamiania po 20 minutach. Aby kupić więcej niż jeden cykl należy najpierw dokonać płatności za 2 lub 3 a dopiero później uruchomić suszarkę naciskając przycisk START. Na wyświetlaczu pojawi się wykupiony czas.

13. Jak dozować detergent?

Nad pralkami oprócz instrukcji obsługi, znajduje się również legenda objaśniająca poszczególne komory na detergenty znajdujące się w pralkach, radzimy się z nią zapoznać przed dozowaniem. Prosimy pamiętać, że ilość detergentu zależy od ilości kilogramów prania.

14. Czy za pranie i suszenie dostanę fakturę?

Tak, jeżeli jest taka potrzeba chętnie wystawimy fakturę VAT prosimy zachować dowody wpłaty i skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo.

15. Czy do pralni mogę przyjść ze swoim psem lub kotem.

Niestety nie, choć sami samy swoich czworonożnych przyjaciół. Pralnia to miejsce, do którego przynosimy naszą bieliznę, ubrania, kołdry i koce, jeżeli wśród naszych klientów są alergicy musimy również im zapewnić bardzo czyste warunki.